Zdalna administracja

Prowadzimy usługi zdalnej administracji – na serwerach dedykowanych – działających pod kontrola praktycznie każdej dystrybucji Linux’a czy Unix’a. Usługa zdalnej administracji polega, w skrócie, na monitoringu i rozwiązywaniu problemów jakie zachodzą na serwerze, przez administratora logującego się np. poprzez ssh.

Na serwerach dedykowanych bardzo często mają miejsce sytuacje, w których któraś z usług przestaje działać prawidłowo. Często mająca miejsce dysfunkcja ma swoje źródło w ataku z zewnątrz. Nie zawsze też konfiguracja podstawowa, domyślna – jest tą oczekiwaną, najbezpieczniejszą i najwydajniejszą. Nie można pominąć także faktu, iż nawet najlepsze oprogramowanie należy często aktualizować.

Dlatego też proponujemy usługę: obsługa awarii, polega ona na tym iż w wypadku wystąpienia problemy z określoną usługą, czy tez ataku, nasz administrator loguje się i podejmuje działania zmierzające przywrócenia pełnej funkcjonalności. Usługa ta wykonywana jest całodobowo – po powiadomieniu o problemie przez Klienta.

Typowymi działaniami wykonywanymi przez administratora są, po określeniu problemu, analiza logów – w celu zdiagnozowania co spowodowało problem, poprawienie istniejących błędów/dysfunkcji w celu jak najszybszego przywrócenia funkcjonalności systemu, likwidacja przyczyny problemu tak, by zapobiec podobnym zdarzeniom na przyszłość.

Obsługujemy także awarie wywołane atakami DOS/DDOS (w sumie najczęstsze na serwerach z dużym ruchem) i innymi, także na przeciążonym serwerach. W takim wypadku nasz administrator logując się stara się na bieżąco blokować źródła z których wychodzi atak, oraz utrzymywać funkcjonalność usług. Oczywiście zanim serwer zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Optimized by Optimole