Co to jest pozycjonowanie

Co to jest pozycjonowanie?

Z pewnością zauważyli Państwo iż wpisując jakieś słowo czy pytanie w wyszukiwarce, pojawia się pewna ilość odpowiedzi zgrupowanych na pewnej ilości stron, średnio – po dziesięć na stronę. Samych stron internetowych zaś które wyszukiwarka znalazła szukając odpowiedzi na zadane pytanie jest – w skrajnych przypadkach miliony.

Z Badań wynika iż statystyczny internauta, wyszukując w ten sposób dane słowo czy zapytanie przegląda tylko do 10 pierwszych wyników, a „na poważnie” pod uwagę brane są pierwsze 3. Biorąc pod uwagę fakt, iż to właśnie wyszukiwarki generują ponad 80% ruchu w internecie, obecność w pierwszej dziesiątce wyników wyszukania, staje się dla chcącej konkurować na rynku firmy po prostu rzeczą niezbędną.

Pozycjonowanie stron (ang. seo service, gdzie seo stanowi skrót od search engine optimization) oznacza przeprowadzenie takich działań, by właśnie strona Klienta pojawiła się wśród wyników (tzn. na pierwszej ich stronie) wyświetlonych przez daną wyszukiwarkę – na możliwie jak najwyższej pozycji. Stosuje się w tym celu różne metody, od najprostszych – optymalizacji sekcji meta kodu html, po zaawansowane i nie zawsze legalne techniki typu cloaking czy linkfarm. Metod jest wiele.

Warto pamiętać iż pozycjonuje się zwykle na określoną frazę, tzw. „zapytanie” – które powinno jak najlepiej oddawać tematykę strony, specyfikę branży która jest promowana, a także być jak najczęściej wpisywana w wyszukiwarki przez internautów (najlepiej z interesującej nas grupy klientów) chcących odnaleźć daną stronę (ofertę) w sieci. Poprawnie przeprowadzone pozycjonowanie stron zapewnia obecność witryny w czołówce odpowiedzi na dane zapytanie zadane wyszukiwarce.

Kierujemy się czterema zasadami: Rzetelność, Indywidualność, Fachowość, Bezpieczeństwo.

  • Generalnie rzecz biorąc, przeprowadzamy promocję strony internetowej zleceniodawcy w wyszukiwarkach internetowych. Rzetelnie.
  • Każdego klienta traktujemy indywidualnie, w współpracy z nim stosując adekwatne do jego potrzeb metody działania. Indywidualnie.
  • Pozycjonowanie stron przeprowadzamy solidnie i fachowo, zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami sztuki. Fachowo.
  • Stosujemy metody akceptowane przez twórców danej wyszukiwarki, nie uciekając się do amatorskich, nielegalnych i często niebezpiecznych “technik”. Bezpiecznie.
Optimized by Optimole